Plugins - Akismet - en to hsb_DE translation catalogue (171 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
hsb_DE: %1$s je komentarowy status do %2$s změnił.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
hsb_DE[0]: %d komentar njeda so přepruwować.
hsb_DE[1]: %d komentaraj njedaštej so přepruwować.
hsb_DE[2]: %d komentary njedachu so přepruwować.
hsb_DE[3]: %d komentarow njeda so přepruwować.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
hsb_DE[0]: %d komentar je so do spama přesunył.
hsb_DE[1]: %d komentaraj stej so do spama přesunyłoj.
hsb_DE[2]: %d komentary su so do spama přesunyli.
hsb_DE[3]: %d komentarow je so do spama přesunyło.

en: %s ago
hsb_DE: před %s

en: %s approved | %s approved
hsb_DE[0]: %s schwaleny
hsb_DE[1]: %s schwalenej
hsb_DE[2]: %s schwalene
hsb_DE[3]: %s schwalenych

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
hsb_DE[0]: %s komentar je so jako spam spóznał.
hsb_DE[1]: %s komentaraj stej so jako spam spóznałoj.
hsb_DE[2]: %s komentary su so jako spam spóznali.
hsb_DE[3]: %s komentarow je so jako spam spóznało.

en: %s false positive | %s false positives
hsb_DE[0]: %s mylnje pozitiwny
hsb_DE[1]: %s mylnje pozitiwnej
hsb_DE[2]: %s mylnje pozitiwne
hsb_DE[3]: %s mylnje pozitiwnych

en: %s missed spam | %s missed spam
hsb_DE[0]: %s zapaseny spamowy komentar
hsb_DE[1]: %s zapasenej spamowej komentaraj
hsb_DE[2]: %s zapasene spamowe komentary
hsb_DE[3]: %s zapasenych spamowych komentarow

en: %s reported this comment as not spam.
hsb_DE: %s je tutón komentar jako žadyn spam zdźělił.

en: %s reported this comment as spam.
hsb_DE: %s je tutón komentar jako spam zdźělił.

en: (undo)
hsb_DE: (cofnyć)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
hsb_DE[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> je waše sydło hižo před %2$s spamowym komentarom škitał.
hsb_DE[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> je waše sydło hižo před %2$s spamowymaj komentaromaj škitał.
hsb_DE[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> je waše sydło hižo před %2$s spamowymi komentarami škitał.
hsb_DE[3]: <a href="%1$s">Akismet</a> je waše sydło hižo před %2$s spamowymi komentarami škitał.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
hsb_DE[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> je waše sydło před <a href="%2$s">%3$s spamowym komentarom</a> škitał.
hsb_DE[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> je waše sydło před <a href="%2$s">%3$s spamowymaj komentaromaj</a> škitał.
hsb_DE[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> je waše sydło před <a href="%2$s">%3$s spamowymi komentarami</a> škitał.
hsb_DE[3]: <a href="%1$s">Akismet</a> je waše sydło před <a href="%2$s">%3$s spamowymi komentarami</a> škitał.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
hsb_DE: <a href="%s">Akismet</a> blokuje spam, zo njeby so k swojemu blogej dóstał.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
hsb_DE[0]: <strong class="count">%1$s spamowy komentar</strong> je so přez <strong>Akismet</strong> zablokował
hsb_DE[1]: <strong class="count">%1$s spamowej komentaraj</strong> stej so přez <strong>Akismet</strong> zablokowałoj
hsb_DE[2]: <strong class="count">%1$s spamowe komentary</strong> su so přez <strong>Akismet</strong> zablokowali
hsb_DE[3]: <strong class="count">%1$s spamowych komentarow</strong> je so přez <strong>Akismet</strong> zablokowało

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
hsb_DE: 12-znamješkowy API-kluč Akismet. Na akismet.com/get/ k dispoziciji

en: API Key
hsb_DE: API-kluč

en: API key must be set to fetch stats.
hsb_DE: API-kluč dyrbi nastajeny być, zo by statistiku wotwołał.

en: Account
hsb_DE: Konto

en: Accuracy
hsb_DE: Dokładnosć

en: Active
hsb_DE: Aktiwny

en: Akismet Configuration
hsb_DE: Konfiguracija Akismet

en: Akismet FAQ
hsb_DE: HSP Akismet

en: Akismet Setup
hsb_DE: Konfiguracija Akismet

en: Akismet Stats
hsb_DE: Statistika Akismet

en: Akismet Support
hsb_DE: Pomoc za Akismet

en: Akismet Widget
hsb_DE: Asistent Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
hsb_DE: Akismet je tutón komentar přez wospjetowane awtomatiske přepruwowanje wotpopadnył.

en: Akismet caught this comment as spam.
hsb_DE: Akisment je tutón komentar jako spam wotkrył.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
hsb_DE[0]: Akismet je %s komentar přepruwował.
hsb_DE[1]: Akismet je %s komentaraj přepruwował.
hsb_DE[2]: Akismet je %s komentary přepruwował.
hsb_DE[3]: Akismet je %s komentarow přepruwował.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
hsb_DE: Akismet je tutón komentar přez wospjetowane awtomatiske přepruwowanje zhašał.

en: Akismet cleared this comment.
hsb_DE: Akismet je tutón komentar wuporjedźał.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
hsb_DE: Akismet njemóžeše waše komentary za spamom přepruwować.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
hsb_DE: Akismet je na problem z předchadnym SSL-naprašowanjom storčił a je jo znjemóžnił. Akismet budźe SSL za naprašowanja bórze zaso wužiwać.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
hsb_DE: Akismet spam wufiltruje, zo byšće móhł fokus na wažniše wěcy złožił.

en: Akismet has detected a problem.
hsb_DE: Akismet je problem zwěsćił.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
hsb_DE[0]: Akismet je wam %d hodźinu zalutował!
hsb_DE[1]: Akismet je wam %d hodźinje zalutował!
hsb_DE[2]: Akismet je wam %d hodźiny zalutował!
hsb_DE[3]: Akismet je wam %d hodźin zalutował!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
hsb_DE[0]: Akismet je wam %d mjeńšinu zalutował!
hsb_DE[1]: Akismet je wam %d mjeńšinje zalutował!
hsb_DE[2]: Akismet je wam %d mjeńšiny zalutował!
hsb_DE[3]: Akismet je wam %d mjeńšin zalutował!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
hsb_DE[0]: Akismet je wam %s dźeń zalutował!
hsb_DE[1]: Akismet je wam %s dnjej zalutował!
hsb_DE[2]: Akismet je wam %s dny zalutował!
hsb_DE[3]: Akismet je wam %s dnjow zalutował!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
hsb_DE: Akismet konfigurowany njeje. Prošu zapodajće API-kluč.

en: Akismet privacy notice
hsb_DE: Zdźělenka priwatnosće Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
hsb_DE: Akisment je znowa skontrolował a tutón komentar jako spam wotpopadnył.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
hsb_DE: Akismet je znowa skontrolował a tutón komentar zhašał.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
hsb_DE: Akismet njemóžeše tutón komentar kontrolować (wotmołwa: %s), ale spyta pozdźišo hišće raz.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
hsb_DE: Akismet njemóžeše tutón komentar přepruwować, ale spyta awtomatisce pozdźišo hišće raz.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
hsb_DE: Akismet njemóžeše tutón komentar znowa kontrolować (wotmołwa: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
hsb_DE: Akismet njemóžeše tutón komentar znowa přepruwować.

en: All systems functional.
hsb_DE: Wšě systemy porjadnje funguja.

en: All time
hsb_DE: Wšón čas

en: Always put spam in the Spam folder for review.
hsb_DE: Přesuńće spam přeco do spamoweho rjadowaka za přepruwowanje.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
hsb_DE: API-kluč Akismet je so w dataji %s za tute sydło definował.

en: Awaiting spam check
hsb_DE: Spamowa kontrola so wočakuje

en: Cancelled
hsb_DE: Přetorhnjeny

en: Change
hsb_DE: Změnić

en: Cheatin&#8217; uh?
hsb_DE: Moglujeće?

en: Check for Spam
hsb_DE: Za spamom přepruwować

en: Checking for Spam (%1$s%)
hsb_DE: Za spamom kontrolować (%1$s%)

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
hsb_DE: Zaćisńće najhubjeńši spam awtomatisce abo přesuńće wšón spam přeco do spamoweho rjadowaka.

en: Cleaning up spam takes time.
hsb_DE: Wusortěrowanje spama chwilku traje.

en: Cleared by Akismet
hsb_DE: Přez Akismet zrumowany

en: Click the Use this Key button.
hsb_DE: Klikńće na tłóčatko „Tutón kluč wužiwać“.

en: Comment #%d could not be checked.
hsb_DE: Komentar #%d njeda so přepruwować.

en: Comment #%d is not spam.
hsb_DE: Komentar #%d spam njeje.

en: Comment #%d is spam.
hsb_DE: Komentar #%d je spam.

en: Comment History
hsb_DE: Komentarowa historija

en: Comment discarded.
hsb_DE: Komentar je so zaćisnył.

en: Comment not found.
hsb_DE: Koemntar njeje so namakał.

en: Comment status was changed to %s
hsb_DE: Komentarowy status je so do %s změnił.

en: Comment was caught by %s.
hsb_DE: Komentar je so wot %s wotpopadnył.

en: Comments
hsb_DE: Komentary

en: Connect with API key
hsb_DE: Z API-klučom zwjazać

en: Connect with Jetpack
hsb_DE: Z Jetpack zwjazać

en: Contact Akismet support
hsb_DE: Stajće so z teamom pomocy Akismet do zwiska

en: Copy and paste the API key into the text field.
hsb_DE: Kopěrujće API-kluč do tekstoweho pola.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
hsb_DE: Statistika njeda so tuchwilu wotwołać. Prošu spytajće hišće raz.

en: Disabled.
hsb_DE: Znjemóžnjeny.

en: Disconnect this account
hsb_DE: Zwisk z tutym kontom dźělić

en: Display a privacy notice under your comment forms.
hsb_DE: Zdźělenku priwatnosće pod komentarowymi formularami pokazać.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
hsb_DE: Pokazajće ličbu spamowych komentarow, kotrež Akismet je spóznał

en: Do not display privacy notice.
hsb_DE: Zdźělenku priwatnosće njepokazać.

en: Eliminate spam from your site
hsb_DE: Wotstrońće spam ze swojeho sydła

en: Enabled.
hsb_DE: Zmóžnjeny.

en: Enter an API Key
hsb_DE: Zapodajće API-kluč

en: Enter your API key
hsb_DE: Zapodajće swój API-kluč

en: Enter/remove an API key.
hsb_DE: API-kluč zapodać/wotstronić.

en: Failed to connect to Akismet.
hsb_DE: Zwisk z Akismet je so nimokulił.

en: Flagged as spam by %s
hsb_DE: Wot %s jako spam markěrowany

en: Flagged as spam by Akismet
hsb_DE: Přez Akismet jako spam markěrowany

en: For more information:
hsb_DE: Za dalše informacije:

en: For more information: %s
hsb_DE: Za dalše informacije: %s

en: History
hsb_DE: Historija

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
hsb_DE: Jeli wěrno, Akimet awtomatisce najhubjeńši spam zaćisnje, město zo by jón do spamoweho rjadowaka přesunył.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
hsb_DE: Jeli wěrno, ličbu schwalenych komentarow pódla kóždeho komentaroweho awtora na lisćinje komentarow pokazać.

en: If you already have an API key
hsb_DE: Jeli hižo maće API-kluč

en: Manual Configuration
hsb_DE: Manuelna konfiguracija

en: Manually enter an API key
hsb_DE: Zapodajće API-kluč manuelnje

en: Missing
hsb_DE: Falowace

en: Network functions are disabled.
hsb_DE: Syćowe funkcije su znjemóžnjene.

en: New to Akismet
hsb_DE: Nowy pola Akismet

en: No comment history.
hsb_DE: Žana komentarowa historija.

en: No comments were caught as spam.
hsb_DE: Žane komentary njejsu so jako spam spóznali.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
hsb_DE: Žadyn strach! Stajće so z nami do zwiska, a my budźemy to wusortěrować.

en: Note:
hsb_DE: Přispomnjenka:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
hsb_DE: Na tutej stronje móžeće tykač Akismet konfigurować.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
hsb_DE: Na tutej stronje móžeće swoje nastajenja Akismet aktualizować a sej spamowu statistiku wobhladać.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
hsb_DE: Na tutej stronje móžeće sej statistiku wo spamje wobhladać, kotryž je so na wašim sydle wufiltrował.

en: Overview
hsb_DE: Přehlad

en: Past six months
hsb_DE: Zańdźene šěsć měsacow

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
hsb_DE: Prošu <a href="%1$s">aktualizujće WordPress</a> na aktualnu wersiju abo <a href="%2$s">wužiwajće staršu wersiju 2.4 tykača Akismet</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
hsb_DE: Prošu přepruwujće <a href="%s">konfiguraciju Akismet</a> a stajće so ze swojim webhosćićelom do zwiska, jeli problemy dale traje.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
hsb_DE: Prošu stajće so z <a href="%s" target="_blank">teamom pomocy Akismet</a> za pomoc do zwiska.

en: Please update your payment information.
hsb_DE: Prošu aktualizujće swoje płaćenske informacije.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
hsb_DE: Prošu wopytajće swoju <a href="%s" target="_blank">kontowu stronu Akismet</a>, zo byšće swój abonement znowa aktiwizował.

en: Privacy
hsb_DE: Priwatnosć

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
hsb_DE[0]: %d komentar je so předźěłał.
hsb_DE[1]: %d komentaraj stej so předźěłałoj.
hsb_DE[2]: %d komentary je so předźěłali.
hsb_DE[3]: %d komentarow je so předźěłało.

en: Re-adding...
hsb_DE: Přidawa so znowa...

en: Remove this URL
hsb_DE: Tutón URL wotstronić

en: Removing...
hsb_DE: Wotstronja so...

en: Set up a different account
hsb_DE: Druhe konto konfigurować

en: Set up your Akismet account
hsb_DE: Konfigurujće swoje konto Akismet

en: Set up your Akismet account to enable spam filtering on this site.
hsb_DE: Konfigurujće swoje konto Akismet, zo byšće spamowe filtrowanje na tutym sydle zmóžnił.

en: Settings
hsb_DE: Nastajenja

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
hsb_DE: Ličbu schwalenych komentarow pódla kóždeho komentaroweho awtora na lisćinje komentarow pokazać.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
hsb_DE: Registrujće za konto na %s, zo byšće API-kluč dóstał.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
hsb_DE: Najhubjeńši a daloko rozšěrjeny spam skradźu zaćisnyć, zo njebych jón ženje widźał.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
hsb_DE: Někotre komentary njejsu so přez Akismet za spamom přepruwowali. Podleža nachwilu moderaciji a budźe so pozdźišo awtomatisce kontrolować.

en: Spam Blocked
hsb_DE: Spam je so zablokował

en: Spam blocked | Spam blocked
hsb_DE[0]: Spamowy komentar je so zablokował
hsb_DE[1]: Spamowej komentaraj stej so zablokowałoj
hsb_DE[2]: Spamowe komentary su so zablokowali
hsb_DE[3]: Spamowe komentary su so zablokowali

en: Statistics
hsb_DE: Statistika

en: Stats response could not be decoded.
hsb_DE: Wotmołwa ze statistiku njeda so dekodować.

en: Strictness
hsb_DE: Striktnosć

en: Subscription Type
hsb_DE: Abonementowy typ

en: Suspended
hsb_DE: Přetorhnjeny

en: Temporarily disabled.
hsb_DE: Nachwilu znjemóžnjeny

en: The API key you entered could not be verified.
hsb_DE: API-kluč, kotryž sće zapodał, njeda so přepruwować.

en: The Akismet subscription plan
hsb_DE: Abonementowy plan Akismet

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
hsb_DE: Zwisk z akismet.com njeda so nawjazać. Prošu hladajće do <a href="%s" target="_blank">našeho přewodnika wo wohnjomurjach</a> a kontrolujće swoju serwerowu konfiguraciju.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
hsb_DE: Kluč, kotryž sće zapodał, je njepłaćiwy. Prošu přepruwujće jón hišće raz.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
hsb_DE: Abonomentowy status - aktiwny, wotskazany abo přetorhnjeny

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
hsb_DE: Doba, za kotruž so statististika wotwołuja. Nastajenja: 60 dnjow, 6 měsacow, wšě

en: The value provided is not a valid and registered API key.
hsb_DE: Podata hódnota płaćiwy a zregistrowany API-kluč njeje.

en: There is a problem with your API key.
hsb_DE: Je problem z wašim API-klučom.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
hsb_DE: Njejsu žane komentary za kontrolu byli. Akismet budźe jenož komentary kontrolować, kotrež na moderaciju čakaja.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
hsb_DE[0]: We wašim spamowym čakanskim rynku je runje <a href="%2$s">%1$s komentar</a>.
hsb_DE[1]: We wašim spamowym čakanskim rynku stej runje <a href="%2$s">%1$s komentaraj</a>.
hsb_DE[2]: We wašim spamowym čakanskim rynku su runje <a href="%2$s">%1$s komentary</a>.
hsb_DE[3]: We wašim spamowym čakanskim rynku je runje <a href="%2$s">%1$s komentarow</a>.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
hsb_DE: Tuchwilu we wašim <a href='%s'>spamowym čakanskim rynku</a> ničo njeje.

en: This comment was reported as not spam.
hsb_DE: Tutón komentar je so jako žadyn spam zdźělił.

en: This comment was reported as spam.
hsb_DE: Tutón komentar je so jako spam zdźělił.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
hsb_DE: API-kluč tutoho sydła je kruće skoděrowany a njeda so přez API změnić.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
hsb_DE: API-kluč tutoho sydła je kruće skoděrowany a njeda so zhašeć.

en: Title:
hsb_DE: Titul:

en: URL removed
hsb_DE: URL je so wotstronił

en: Un-spammed by %s
hsb_DE: Wot %s jako žadyn spam markěrowany

en: Upgrade
hsb_DE: Aktualizować

en: Use your Jetpack connection to set up Akismet.
hsb_DE: Wužiwajće zwisk Jetpack, zo byšće Akismet konfigurował.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
hsb_DE: Wot milionow wužiwane, je Akismet snano najlěpše wašnje na swěće <strong>waš blog před spamom škitać</strong>. Škita waše sydło, samo hdyž spiće. Zo byšće započał, dźiće prosće k <a href="admin.php?page=akismet-key-config">stronje swojich nastajenjow Akismet</a>, zo byšće swój API-kluč nastajił.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
hsb_DE: Wužiwane wot milionow, je Akismet snano najlěpše wašnje na swěće, zo by <strong>waš blog před spamom škitał</strong>. Waše sydło je dospołnje skonfigurowane a so škita, samo hdyž spiće.

en: View comment history
hsb_DE: Komentarowu historiju pokazać

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
hsb_DE: Njemóžemy waš płaćenje předźěłować. Prošu <a href="%s" target="_blank">aktualizujće podrobnosće swojeho płaćenja</a>.

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
hsb_DE: Chceće <a href="%s">wustejace komentary kontrolować</a>?

en: You are connected as %s.
hsb_DE: Sće jako %s zwjazany.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
hsb_DE: Móžeće nam pomhać, přećiwo spamej wojować a waše konto aktualizować, <a href="%s" target="_blank">darće za to symbolisku sumu</a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
hsb_DE: Nimaće plan Akismet.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
hsb_DE: Dyrbiće API-kluč zapodać, zo byšće słužbu Akismet na swojim sydle aktiwizował.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
hsb_DE: Waš plan Akismet je so přetorhnył.

en: Your Akismet subscription is suspended.
hsb_DE: Waš abonement Akismet je přetorhnjeny.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
hsb_DE: Waš webserwer njemóže žane SSL-naprašowanja přewjesć; stajće so ze swojim webhosćićelom do zwiska, a prošće jeho, podpěru za SSL-naprašowanja přidać.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
hsb_DE: Waše wohnjomurja móhła Akismet při zwjazowanju z jeho API haćić. Prošu stajće so ze swojim hosćićelom do zwiska a hladajće do <a href="%s" target="_blank">našeho přewodnika wo wohnjomurjach</a>.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
hsb_DE: Waše sydło njemóže ze serwerami Akismet zwjazać.

en: Your subscription for %s is cancelled.
hsb_DE: Waš abonement za %s je wotskazany.

en: Your subscription for %s is suspended.
hsb_DE: Waš abonement za %s je přetorhnjeny.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
hsb_DE: Waš webhosćićel abo serwerowy administrator je funkciju PHP <code>gethostbynamel</code> znjemóžnił. <strong>Akismet njemóže korektnje fungować, doniž to njeje porjedźene.</strong> Prošu stajće so ze swojim webhosćićelom abo wohnjomurjowym administratorom do zwiska a dajće jemu <a href="%s" target="_blank">tute informacije wo systemowych žadanjach Akismet</a>.
